Má-li problém řešení, nemá cenu dělat si starosti, ... nemá-li, starosti nepomohou...

Jeho Svatost 14. dalajlama - Jak šířit lásku

23. února 2016 v 22:36 |  KNIHY
V dnešní uspěchané době nemáme čas číst moudrostmi napěchované bichle. Mnohem raději sáhneme po útlé knize, která nám dokáže v kostce nastínit téma, které nás zajímá. Jak název napovídá, tato kniha pojednává o lásce. Tento cit ovlivňuje a formuje naše životy po staletí.Jeho Svatost 14. dalajlama a emeritní profesor Jeffrey Hopkins z University of Virginia, který pracoval po jeho boku 10 let jako hlavní překladatel, se tu společně snaží lidem otevřít tolik uzavřená srdce. Mimo několik základních buddhistických zásad, jak neubližovat ostatním, tu najdeme i mnoho užitečných meditačních technik pro začátečníky.


Samozřejmě se nejdříve zaměříme na své nejbližší a přátele, ale díky meditaci se náš laskavější přístup může rozšířit na lidi, kteří nám do té doby byli vlastně lhostejní. Po přečtení zjistíme, že na světě nejsme sami a začneme časem citlivěji vnímat potřeby druhých.


Nejtěžší pro nás bude otevřít svá srdce svým nepřátelům. Ale i na to 14. dalajlama má lék. Měli bychom si uvědomit, že všichni, s kým se setkáváme, mohli v předešlých životech být našimi matkami. Pokud se k nám někdo chová hrubě, je to jeho karma a naše zkouška síly a odolnosti. Všechno je pomíjivé… i pocit nenávisti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lída Lída | 23. února 2016 v 23:49 | Reagovat

:-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama