Má-li problém řešení, nemá cenu dělat si starosti, ... nemá-li, starosti nepomohou...

Vepř

30. prosince 2012 v 19:16 |  ČÍNSKÁ ASTROLOGIE

VEPŘ je opravdové zlatíčko. Jeho velkou předností je loajalita. Jako málokdo dokáže rychle odpouštět, je upřímný a srdečný. Za každou cenu udržuje mír a harmonii. V žádném případě nevyvolává konflikty a nezlobí se na nikoho moc dlouho. Je spíše milovník, než bojovník.


Dokáže uspět v jakémkoli oboru, ale nedokáže nic předstírat. Proto se například nehodí do politiky, kde se hojně využívá různých strategií a her. Na první pohled se může zdát, že zrozenec tohoto znamení je líný, ale naopak je pracovitý a cílevědomý. Udělá všechno, aby dosáhl svého cíle.

Má ohromný smysl pro kvalitu a luxus. Své schopnosti může uplatnit v oblasti starožitnictví, umění nebo restauratérství, kde se podávají prvotřídní delikatesy. V týmu se mu pracuje dobře. Spolupacovníci mají často tendenci "Vepři" pomáhat.

Přátelství je pro něj vždy na prvním místě. Lidé mu mohou důvěřovat, protože je nikdy nezradí a záleží mu na nich. Rád dělá druhým radost. Prostě se vždy snaží dělat věci tak, jak má. Málokdy požádá o pomoc a má pocit, že ji nemůže od nikoho přijmout. Své city projevuje otevřeně. Ve vztahu je citlivý a starostlivý. Občas s ním ale zacloumá žárlivost.

Dobré partnerství tvoří s Králíkem a Ovcí. Pokud ho pojí přátelství s Krysou, je pro něj neocenitelný její silně vyvinutý instinkt.

Své finance si dokáže ohlídat a plánovat do budoucna. Umí dobře zabezpečit svou rodinu a blízké. Někdy se ovšem neudrží a dopřeje si něco hezkého, i když mu to reálně nedovoluje rozpočet.

Stojí pěvně nohama na zemi a jedná prakticky. Měl by vkládat důvěru do správných lidí a umět říkat ne. Také by neměl ukazovat na odiv svůj komfort a luxus. Přátelé by to mohli vzít špatně a otočit se zády.

Osobnosti:
14. dalajlama, David Letterman, Jose Carreras, Hillary Clinton, Luciano Pavarotti, Mozart, Rachel Weisz, Carlos Santana

Vepř je především vodní znamení, ale ostatní elementy také sehrávaji svou roli. Záleží na roku narození.

Kov
Obvykle velmi vášnivý typ. Ať už se jedná o práci nebo vztahy, do všeho se vrhá po hlavě. Je velmi přátelský a společenský. Spoléhá se spíš na vlastní intuici a emoce, než aby na věci nahlížel objektivně a s nadhledem. Práci odvádí víc než na 100% a nebojí se překážek a komplikací. Na druhou stranu se vyhýbá konfliktům a snaží se za každou cenu najít řešení ke spokojenosti všech. Jeho srdce by mělo čas od času nechat vládu mozku. Někdo může dobráckost tohoto znamení využít ve vlastní prospěch.

Voda
Vodní Vepř má rád lidi a pobyt ve společnosti si velmi užívá. Vyniká v diplomacii a dokáže ukázat dobrou vůli. V ostatních vidí pouze dobré a špatné stránky člověka si připouští až ve chvíli, kdy se v nich opravdu zklame. Pokud se potřebujete o někoho opřít, on je ten pravý. Rozhodně nedokáže nic předstírat a mít před vámi tajemství. Měl by si dát velký pozor, aby se svým srdcem na dlani a otevřeností nenarazil na někoho, kdo ho ovlivní natolik, že se z něj stane negativistický člověk.

Dřevo
Nikomu neřekne ne. Příteli v nouzi vždy podá pomocnou ruku, proto by měl pracovat pro charitu. Každého bere jako sobě rovného. Stojí pevně nohama na zemi. Dokáže mistrně manipulovat s lidmi a ti to mnohdy ani nepostřehnou. Měl by se naučit mluvit s lidmi na rovinu a umět požádat druhého o pomoc.


Oheň
Je extrovert a rozhodně mu nechybí odvaha a odhodlání. Když se pro něco rozhodne, jen tak to nevzdá. Hodně dá na intuici tam, kde logika nefunguje. Rád se pouští do riskantních projektů, které dovede do zdárného konce a o úspěch se poté rozdělí s ostatními. Je radost pod ním pracovat. Je velkorysý a pro vlastní rodinu by se rozdal. Na druhou stranu, když nejde něco podle plánu, ztrácí dobrou náladu,
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama