Má-li problém řešení, nemá cenu dělat si starosti, ... nemá-li, starosti nepomohou...

Pes

29. prosince 2012 v 21:37 |  ČÍNSKÁ ASTROLOGIE
PES je jedním z nejsympatičtějších znamení vůbec. Jednou z jeho velkých předností je, že se dokáže vcítit do pocitů jiných. Je pro něj naprosto přirozené pomáhat druhým. Altruismus je nedílnou součástí jeho osobnosti.


Nemá velké ambice, nehoní se za penězi a ani netouží po postavení. Odvede vždy dobrou práci, i když očekávané výsledky nemusí být ty nejlepší. Pracuje poctivě a nesnaží se ji nějak usnadňovat. Rád se učí novým věcem. Pokud se objeví problémy nebo překážky, postaví se jim čelem. Vhodné zaměstnání najde u policie, nebo se dobře uplatní na pozici soudce, právníka, politika či kněze.

Rád se vzdá čehokoli ve prospěch potřebného člověka. Vždycky u něj najdete podporu a pomoc. Stojí pevně nohama na zemi, proto má na všechno realistický náhled. Nemůže vystát nespravedlnost. Ve vztazích se na první pohled může jevit chladným, ale opak je pravdou. Nejlépe vychází s Koněm a Tygrem. Společnou řeč těžko nachází s Drakem.

Musí si být naprosto jist, že jako jeho přítel stojíte vždy na jeho straně. Lehce propadá pesimistickým náladám a kritizuje ostatní. Má rád konvence a tradice.

Měl by se u lidí kolem sebe soustředit na jejich přednosti a chyby tolik neprožívat. Prospěla by mu otevřenost vůči novým myšlenkám a nápadům.

Osobnosti:
George W. Bush, Madonna, Sophia Loren, Prince, Benjamin Franklin, Winston Churchill, Matka Tereza, Elvis Presley, Justin Bieber

Tomuto znamení vládne země. Ostatní elementy také sehrávaji svou roli. Záleží na roku narození.


Kov

V žilách mu koluje altruismus. Vždy připraven pomoci, i kdyby ho mělo stát všechno, co má. Někdy může být až příliš ochranitelský a majetnický. Má velký smysl pro spravedlnost a od ostatních čeká, že budou morálně stejně na výši jako on. Mluví vždy na rovinu a neumí nic předstírat. Je důležité, aby čas od času sobě i svým milovaným dopřál prostor.

Voda

Vodní pes je empatický a velmi otevřený. Nejlépe komunikuje s ostatními a navazování nových přátelství mu nedělá problém. Má dar výřečnosti a umí s lidmi jednat diplomaticky. Rozhodně nikoho neuráží, když náhodou nesdílí jeho názor. Dokáže se dobře přizpůsobit nečekaným změnám a dívá se na ně pozitivně. Je velký pohodář. Někdy je mu vlastní pohodlnost.

Dřevo

Spolupracovat s ním je radost. Díky němu panuje na pracovišti pohoda. Možná může působit rezervovaně, ale jakmile si k němu najdete cestu, bude tím nejlepším a nejcennějším přítelem. Těžko někomu říká ne, i když má sto chutí odmítnout.

Oheň

Rád riskuje a problémy bere spíš jako výzvu. Má silnou vůli a nenechá se nikým připravit o svou nezávislost. Pokud se mu něco nelíbí, umí se ozvat. Měl by zkrotit svou horkokrevnost a netoleranci k názorům druhých.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama