Má-li problém řešení, nemá cenu dělat si starosti, ... nemá-li, starosti nepomohou...

Tygr

14. prosince 2011 v 1:25 |  ČÍNSKÁ ASTROLOGIE
Člověk narozený ve znamení TYGRA má přirozenou autoritu. Jsou opravdovými vůdci. Stanovují si často vysoké cíle na reálných základech a systematicky za nimi jdou. Štěstí a spokojenost cítí tehdy, když konečně splnili svou misi.


Rád je středem pozornosti a záleží mu na názoru rodiny a přátel. Díky rychlému myšlení je schopen "chytit za pačesy" tu pravou příležitost, aby posílil svou pozici. Rád prosazuje velké ideály, které jsou blízké jeho srdci. Samozřejmě se mu nelíbí, když ho někdo využivá, ale bojuje za práva slabých.

Z "tygra" vyzařuje ohromný entuziazmus. Řídí se heslem "všechno, nebo nic". Miluje výzvy a podle toho vypadá jeho život. Když jeden úkol splní, vrhá se okamžitě na další. Někomu se možná nemusí líbit, že jedná dřív, než myslí. Všechno si raději udělá sám, než aby na někoho čekal.

Nedovolí nikomu, aby udělal chybu. Těžko snáší nadřízené a preferuje nezávislost. Pokud má pocit, že ho nerespektují, je schopen klidně naplánovat nějakou formu pomsty. Z nevinného vánku může vzniknout zuřivá bouře. Ideální pracovní pozicí pro "tygra" je sociální pracovník, kde jsou dobře vidět výsledky jeho pomoci druhým.

Uplatní se mimo jiné jako herec, badatel nebo pilot. Oblast politiky mu také není cizí.

Charisma "tygra" okouzlí každého. Milovanou osobu zaplavuje dárečky a imponuje svou odvahou. Pro partnera je ovšem někdy těžké akceptovat jeho přelétavost, hlavně ve chvíli, kdy sám dost na partnera žárlí. Partner se musí často také vyrovnat s náladovostí "tygra". Kůn a Pes zkrotí tygra nejlépe... a dobří přátelé budou s Krysou, Kohoutem a Drakem.

"Tygra" obecně ovlivňuje element dřeva. Ovšem každého, kdo se narodil ve znamení "tygra", ovlivňuje jiný živel podle roku narození.

Kov

Jakmile se pro něco rozhodne, těžko ho přesvědčíte, aby změnil názor. Je velmi soutěživý a jistý si sám sebou. Pokud se jeho očekávání neplní dost rychle, má tendenci být netrpělivý. Měl by přestat myslet tolik na sebe.

Voda

Pracuje rychle, je pečlivý a úspěšný. Dokáže se vcítit do druhých, proto je skvělým mluvčím. Také se nerad vzdává. Svou vnímavost pro city druhých by neměl využívat negativním způsobem.

Dřevo

Dokáže využít ostatních, aby dosáhl svých cílů. K situacím přistupuje prakticky a s rozmyslem. Dobře pracuje v týmu. Rád se zastane slabších a hledá v ostatních jen to dobré. Tím pádem se dá také jednoduše využít ostatními. Je velice kreativní a odhodlaný provést pozitivní změny. Potřebuje zlepšit disciplínu, být mnohem rozhodnější a upevnit vztahy.

Oheň

Dělá dobrý dojem, kamkoli příjde. Je schopný a má rád výzvy. Rád se učí novým věcem. Má mnoho energie k dosažení svých cílů. Nemá rád ne jako odpověď. Může se stát arogantním. Měl by být méně impulzivní a myslet více na druhé.

Země

Je realistický a sebevědomý. Více přemýšlí o svých činech a jeho možných následcích. Pokud s ním spolupracujete, máte jistotu, že toho společně hodně zvládnete. Musí najít správný balanc mezi prací, vztahy a společenským životem.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sabb Sabb | 29. prosince 2012 v 21:52 | Reagovat

Nechápu jak, ale prostě to na mě užasně sedí .. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama