Má-li problém řešení, nemá cenu dělat si starosti, ... nemá-li, starosti nepomohou...

Drak

21. prosince 2011 v 0:53 |  ČÍNSKÁ ASTROLOGIE

Mnoho lidí věří, že pokud se do rodiny narodí člověk ve znamení DRAKA, bude zábava. Pokud se v rodině objeví tři "draci" znamená to nezměrné štěstí a prosperitu. Těší se velké úctě.

Tito lidé mají mnoho energie a velké odhodlání. Jsou úspěšní ve všem, co dělají a cítí se dobře ve vedoucí pozici. Vždy si posouvají laťku o něco výš. Nebývají na nikom závislí, protože jsou příliš hrdí na svou samostatnost. Nevážou se k lidem, místům a ani pravidlům. Rádi prozkoumávají neznámá teritoria.


"Drak" symbolizuje sílu a bohatství. Je obdařen krásou, inteligencí a představivostí, kterou mu každý závidí. I přestože dokáže použít hodně ostrá slova, na věcech mu záleží. Za dračí sobeckostí se skrývá silný morální kodex.

Díky tomu, že rád podstupuje riziko, se může často nalézat v nebezpečných situacích, které nemusí být tak vzrušující, jak se zdály na začátku. Jeho netrpělivost ho nutí pracovat více než ostatní. Chce vidět okamžité výsledky. Bohužel ho tato netrpělivost může připravit o důležité věci v životě. Může to například znamenat zanedbávání rodiny a přicházení o důležité rodinné údálosti.

Chová se přirozeně a okázalost je mu cizí. Někdy se může stát, že "drak" svou přímostí udělá chybu. Nikdy nebude skrývat, co si myslí, nebo se přetvařovat pokud je mu některá osoba nepříjemná. Jeho prostořekost a ostrý jazýček ho mohou dostat do problémů.

Pro "draka" je velice těžké někomu důvěřovat, ale pokud ano, máte přítele na celý život. Pokud je důvěra nějak pošramocena, plive nemilosrdně oheň.

"Drak" se dokáže na věci dívat z jiného uhlu a použít přitom svou jedinečnou představivost. Tuto vlastnost ocení hlavně spolupracovníci. Je bystrý a chytrý a v kanceláři s "drakem" nezažijete "tupý" moment. Není neobvyklé, že přichází do kanceláře jako první a opouští ji jako poslední. Bohužel motto "samá práce, žádná zábava" může zapříčinit vzdálení se od rodiny a přátel.

Drak se buďto žení mladý, nebo zůstává sám na celý život. Zadání jedinci netrpí nedostatkem lásky nebo obdivatelů. Mají ovšem velké ego a jako milenci jsou nenasytní. Nechavají tak za sebou řadu zlomených srdcí. Potřebují soběrovného partnera a neustálou stimulaci.

Ve společnosti vždy upoutá pozornost. Rád se přispůsobí, takže nikdy neuslyšíte, že by si stěžoval na nějakou párty.

Měl by umět ukočírovat svůj temperament a aroganci. S použitím trochy taktu by mohl, místo plivání ohně, rozdávat drahokamy. Má být na co hrdý, ovšem bez patříčné dávky skromnosti bude lidi od sebe odhánět, místo toho, aby je přitahoval. Měl by pracovat na upevňování pout s ostatními s pokorou, a ne je přetínat jen proto, že může. Ušetřil by si mnoho bolesti, kdyby nejednal zbrkle a unáhleně. Do věcí se pouští střemhlav, a pak je nespokojený. Nechává za sebou příliš mnoho spálených mostů. Měl by se zastavit a pořádně se zamyslet, než udělá první krok.

Úspěšné trio tvoří s Krysou a Opicí. Sdílí stejnou energii odhodlání. Kohout, Kůň a Had si také s drakem velice rozumí. Na nože je často se Psem.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 lidunka lidunka | 30. března 2012 v 20:04 | Reagovat

moc hezký webík, Maruško :-D

2 Jana Jana | 6. dubna 2015 v 19:46 | Reagovat

Nesedí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama