Má-li problém řešení, nemá cenu dělat si starosti, ... nemá-li, starosti nepomohou...

Bůvol

2. prosince 2011 v 15:50 |  ČÍNSKÁ ASTROLOGIE
Člověk narozen ve znamení BŮVOLA je pracovitý, trpělivý a se srdcem na dlani. Ovšem pozor, pod klidným a vyrovnaným zevnějškem se často skrývá prudký temperament. Proto byste neměli "bůvola" moc provokovat. Výhodou je, že člověk tohoto znamení má docela průhlednou osobnost. Neumí moc předstírat.


Jeho oddanost práci a rodině je ohromná. Dokáže být dobrým partnerem jak v soukromém životě, tak v tom pracovním. Ze všech znamení nejvíce maká. Chvíli trvá, než se pro něco rozhodne, ale jakmile to udělá, pustí se do práce s plnou vervou. Pokud vyvstanou překážky, je to pro "bůvola" výzva a nepřestane dokud nedosáhne požadovaného cíle.

Bez velkých diskusí a vysvětlování dělá to, co je potřeba. Může být spolehlivou hlavou rodiny i člověkem na vedoucí pozici. Na druhou stranu se houževnatost může stát slabinou. Když má svůj názor, je těžké ho přesvědčit o opaku. Nenechá si poradit, i přestože se námitky mohou zdát konstruktivní. Nedokáže akceptovat lidi, kteří se vzpírají proti jeho nápadům. Nevrlost je u tohoto pověstná a mnozí chodí ze strachu kolem něj raději po špičkách.

Rád pracuje venku. Libuje si v oblasti zemědělství a kultivace půdy. Uplatnění najde také v armádě díky smyslu pro disciplínu a zodpovědnost.

Nejlepšími přáteli "bůvola" bývají Kohout a Had.

"Bůvola" obecně ovlivňuje element vody. Ovšem každého, kdo se narodil ve znamení "bůvola", ovlivňuje jiný živel podle roku narození.

Kov

Tento druh "bůvola" je ze všech "bůvolů" nejpracovitější. Je odhodlán překonat všechny překážky, aby dosáhl vytýčeného cíle. Dává tak význam přezdívce "buldozér". Společensky nedává pocity moc najevo, ale za svou rodinu má zodpovědnost a chrání ji. V týmu se mu nepracuje dobře, protože nerad uznává názory druhých.

Voda

Voda dodává tomuto znamení potřebnou flexibilitu. Je o něco populárnější než ostatní lidé ve znamení "bůvola". Pokud mu předložíte logické důvody, je ochoten přemýšlet o tom, že změní názor. V práci je spolehlivý a zodpovědný.

Dřevo

Drží se svých zásad, ale je nejméně tvrdohlavý. Jako jediný ze "stáda" je otevřený změnám. Je velice empatický, proto k němu mnozí vzhlíží. Dokáže v pravý čas ukázat v práci své schopnosti.

Oheň

Tento živel znamená aktivní život, dominanci a určitou míru agresivity. Vždy míří na vedoucí pozici jak v profesním životě, tak tom osobním. Svých názorů se drží velmi pevně a tvrdohlavě. Mnohdy přeceňuje své schopnosti, proto se může dostat do problémů. Kdo ho dobře zná, oceňuje na něm čestnost a důstojnost.

Země

Stojí pevně nohama na zemi. Má jasno v tom, co zvládne a co ne. Vždycky splní, co slíbí. Jako velmi praktické znamení, nepodléhá sentimentálním náladám. Budí důvěru u přátel i v zaměstnání. V lásce často neukazuje emoce, ale to neznamená, že by nebyl věrný.

Známé osobnosti:
Napoleon Bonaparte, Lady Diana, Vncent Van Gogh, Kate Moss, Robert Redford, Barack Obama, Richard Gere, Dustin Hoffman


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Avalon Corleone Avalon Corleone | Web | 20. května 2013 v 6:23 | Reagovat

Tyjo! Fakt to na mě sedí!:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama