Má-li problém řešení, nemá cenu dělat si starosti, ... nemá-li, starosti nepomohou...

Myš (Krysa)

29. listopadu 2011 v 23:14 |  ČÍNSKÁ ASTROLOGIE
Člověk narozený ve znamení MYŠI bývá spolehlivý, inteligentní a pracovitý. Svých cílů chce vždy dosáhnout za každou cenu a tak rychle, jak jen to jde. Také, pokud možno, cestou nejmenšího odporu, kdy tento způsob vydává za "efektivnost".


Bývá velmi společenský, rád se baví a ke všem je velice laskavý. Na druhou stranu má rád své soukromí a ty nejniternější myšlenky si nechává pro sebe. Lehce tak někomu neuvěří. Ovšem pokud si někoho jednou připustí k tělu, tak dotyčný získal nejlepšího přítele.

Přednostmi tohoto znamení je inteligence, zvídavost a nezdolnost. Jeho pracovitost a soutěživost ho vždy dovedou k úspěchu v jakémkoli oboru, který si vybere. Navíc, díky zvědavosti má přehled o všem, co se děje. Přesně ví, které nabízející se příležitosti by měl využít.

Příjemná a společenská povaha "myši" lidi kolem lehce přesvědčí. Tento člověk je velmi pohostinný a rád každému pomůže, ale připravte se, že bude chtít něco na oplátku. V práci dokáže podat dobrý výkon v jakémkoli oboru. Dobře pracuje v týmu.

Má také skvělou intuici, a když alarm spustí, "myš" v mžiku mizí. Někomu se může zdát, že je často lhostejná, ale mnohdy je jednoduše stydlivá. Vychází to z všudypřítomného pocitu nejistoty. Problémům se vyhýbá obloukem, ať to stojí, co to stojí.

Finance si "myš" docela hlídá. Na druhou stranu, když něco opravdu chce, ráda si to dopřeje - např. když se jí zalíbí serfařské prkno, i přestože žije na Aljašce, prostě si ho pořídí. Ráda se obklopuje kvalitními věcmi i vybraným jídlem.

Ve vztazích si tento člověk musí být jist, že je založeno na solidním přátelství. Upřímnost je důležitá a pokud jednou zradíte, získat důvěru bude skoro nemožné. Pořád potřebuje být ujišťován o projevovaných citech a až jednou uvěří, stane se z něj oddaný partner. Nejvíce si rozumí s Drakem a Opicí. Ve spojení s "drakem" je spolupráce velmi plodná. Opice je velmi přitažlivá a vztah je ideální.

Rodina je velmi důležitá a rodiče si mohou být jisti, že o ně bude ve stáří dobře postaráno...:) Možná se zdá, že "myš" je spíše tvrdá, ale ve skutečnosti je docela sentimentální. Ostatní by měli radám "krysy" naslouchat. Má skvělé pozorovací schopnosti.

"Myš" obecně ovlivňuje element vody. Ovšem každého, kdo se narodil ve znamení "myši", ovlivňuje jiný živel podle roku narození.

Kov

Ten naznačuje, že tito lidé milují být středem pozornosti a často bývají dětmi štěstěny. Na druhou stranu jsou mistry ve skrývání emocí, hlavně těch negativních, jako sobeckost a žárlivost. Dobré je mít kontrolu na svými emocemi, aby zbytečně nevznikl konflikt.

Voda

Vodní živel známená, že osoba je komunikativní a dobře vyjádří svůj názor. Nedělá jí problém se rychle přispůsobit situaci. Během minuty dokáže odhadnout charakter ostatních. Může tak dobře využít jejich silných stránek a slabostí. Umění přesvědčit ostatní by měla využít pro dobrou věc.

Dřevo

Dřevěná "krysa" je kultivovaná, populární a úspěšná v čemkoli, co si zamane. Ovšem ze všech "myší" je nejvíce nejistá. I tak žije šťastně a harmonicky. Neuškodila by větší sebejistota a radost z přítomnosti a důvěra v budoucnost.

Oheň

Tato osoba je ze všech druhů nejaktivnější. Stěží se udrží na jednom místě, proto je pro ni ideální cestování jako zaměstnání. Bývá velkorysá a velmi nápomocná. Měla by více přemýšlet předtím, než něco podnikne.

Země

Jak už živel napovídá, tato osoba stojí nejvíce nohama na zemi. Důležité je pro ni bezpečí toho, co zná. Má mnoho přátel a záleží jí na tom, co si ostatní myslí. Není nutné se tolik srovnávat s ostatními.

Známé osobnosti:
Louis Armstrong, Alan Alda, Václav Havel, Vanessa Redgrave, William Shakespeare, George Washington
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lída Lída | 29. listopadu 2011 v 23:32 | Reagovat

Tento popis znamení naprosto dokonale sedí na moji dceru, až neuvěřitelně. Hezké!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama