Má-li problém řešení, nemá cenu dělat si starosti, ... nemá-li, starosti nepomohou...

Jak meditovat?

4. března 2007 v 0:08 |  MEDITACE
Tady Vám nabízím jeden z mnoha způsobů:

1. Měli byste sedět vzpřímeně na židli. Také si můžete sednout na zem na předem připravenou podložku a překřížte nohy. Snažte se vydržet v této pozici a hlídejte si stále rovná záda a hlavu mírně skloněnou. Důležité je být uvolněný.

2. Zavřete pomalu oči a myslete na každý sval v těle. Uvolněte v nich postupně všechno napětí.


3. Dýchejte pouze nosem a velice se soustřeďte. Nijak svůj dech neoovlivňujte. Postupně bude váš dech pravidelný a klidný sám od sebe. Nic nedělejte a nechte všechno přirozeně plynout.

4. Po několika minutách začněte vnímat dýchání a počítejte: jedna (nádech), jedna (výdech), dvě (nádech), dvě (výdech) a takto pokračujte do deseti.

5. Zjistíte, že stále na něco myslíte. Nenechte se tím vyvést z míry. Myšlenky si vždycky najdou vlastní cestu. Vraťte se zpátky k počítání a dělejte to tak deset až patnáct minut.

6. Jestli chcete, nemusíte se zabývat počítáním a věnujte se pouze dýchání nosem. Musíte se na to velmi soustředit.

7. Meditace není o trpělivosti ani o tom, že by člověk prožíval nějaké dramatické chvíle. Nemusíme dosáhnout vůbec nějakého cíle. Jednoduše si odpočine tělo i mysl.

8. Meditujte každý den pokud možno ráno a večer. Po určité době pocítíte pozitivní změnu.

9. Jakmile si zvyknete pravidelně meditovat, možná budete chtít setrvat v tomto stavu déle. Záleží to na vašem volném čase a ostatních povinnostech.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Vyacheslav Kozin Vyacheslav Kozin | E-mail | Web | 6. ledna 2008 v 12:45 | Reagovat

Meditace Tajné jméno

Tato meditace Vám umožní vzpomenout si na své vibrační (energetické, informační, tajné) jméno, které otevírá přístup ke svému nitru, ke svým energiím, ke své podstatě.

Energetické jméno člověka je vibračním kódem jeho orgonové energii. Je to jeho individuální mantra a vyjadřuje podstatu jádra osobnosti. Zrovna toto jméno je přesnou informační adresou, podle které se identifikujeme v systému člověk – vesmír. Pomoci tohoto jména můžeme ovlivnit svůj osud, zapůsobit na své karmické struktury, vyčistit svoji auru, zkorigovat biopole, odblokovat zanesené vlastnosti, zprůchodnit energetické kanály, a mnoho jiného.

Jako nejvyšší úrovni použití energetického jména je jeho použití v provozování určitých rituálů, kde toto jméno hraje velice důležitou roli.

Starodávní alchymisti říkali, že ten, kdo zná své energetické jméno, může ovlivnit podstatu hmoty a tok události.

http://www.agni.cz/cs/index.php?page=shop.browse&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=59&vmcchk=1&Itemid=59

2 Haefaistos Haefaistos | 1. května 2011 v 13:07 | Reagovat

Velké věci nejsou v zásadě nijak složité.
Pokud se věc jeví složitou, obvykle je to tím, že není velká, ale velikost jen předstírá. A předstírání je vždy velmi složité, náročné a vysilující! Lze přitom velmi dobře rozeznat: s předstíráním okamžitě zanikne i předstírané.
Nepředstírané trvá. Nemá počátek a nemá konec. Je nezávislé. Na nás zvlášť :-) My se můžeme jen "připojit"...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama